Historie Klubíčka
Nezisková organizace Klubíčko Beroun, o.p.s. vznikla z iniciativy zakládajících a dlouholetých členů organizační jednotky Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, o.s. - Klubu Klubíčko Beroun a navazuje na jejich patnáctiletou historii a činnosti.
Nové Klubíčko bylo založeno dle zákona č. 248/1995 Sb., o obecně prospěšných společnostech a dne 31.8.2011 zapsána v rejstříku obecně prospěšných společností, vedeného Městským soudem v Praze, oddíl O, vložka 841.
Změna právní formy na zapsaný ústav od 1. 1. 2017 - zapsáno v rejstříku zapsaných ústavů vedeného Městským soudem, oddíl U vložka 510.
Zakladatelkou je dlouholetá ředitelka Integračního centra KLUBíčko Beroun, které pod jejím vedením poskytovalo od r. 2000 komplex sociálních služeb, vzdělávání, terapií a volnočasových aktivit cca 70 klientům ročně, zaměstnávalo cca 50 pracovníků, čerpalo finanční dotace ze zahraničních zdrojů v celkové výši 21.250.000 Kč a realizovalo desítky grantů podpořených z českých finančních zdrojů.
V orgánech Klubíčka zasedly spolu s odborníky i matky postiženích dětí - zakladatelky ARPZPD v ČR, o.s. – Klubu Klubíčko Beroun a dlouholeté členky jeho řídících orgánů. Nové Klubíčko tak navazuje na jejich společné patnáctileté působení v klubech Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, o.s. Klubíčko Beroun a Uzlík Beroun.
Tým naší obecně prospěšné společnosti má bohaté zkušenosti s vedením neziskové organizace, s budováním a provozováním centra sociálních služeb i se zajišťováním finančních prostředků na rozvoj a udržení činností.
Naší vizí je vybudování stabilní, nezávislé a konkurenceschopné neziskové organizace poskytující dětem a dospělým se zdravotním postižením a seniorům komplex terénních, ambulantních i pobytových sociálních služeb, terapií, celoživotního vzdělávání, integrovaných volnočasových aktivit, možnost přechodného ubytování i celoročního bydlení a nabídku pracovního uplatnění.
2017
Rozšíření služeb o Týdenní stacionář
Změna právní formy na zapsaný ústav od 1. 1. 2017 - zapsáno v rejstříku zapsaných ústavů vedeného Městským soudem, oddíl U vložka 510.
2014 - 2016
Služby Klubíčka využívá 58 klientů z celé ČR. 58% klientů má 4. stupeň závislosti na péči, 27% klientů má 3. stupeň závislosti na péči a 22 osob je imobilních.
Klubíčko Beroun o.p.s. zakládá Sociální podnik Klubák, z. ú., který vytváří nová chráněná pracovní místa pro zaměstnance se zdravotním postižením.
Rozšíření služeb o Asistovanou dopravu osob se zdravotním postižením a seniorů
Vybudování relaxačního koutku pro multismyslovou terapii snoezzelen v Penzionu Klubíčko na Vráži
Pokračování realizace projektu "Beroun - Město bez bariér" - zmapováno celkem 72 objektů
Otevření částečně bezbariérového penzionu Klubíčko ve Vráži u Berouna - kapacita 13 lůžek + 4 přistýlky:
- Zvýšení kapacity Odlehčovacích služeb a sociálně aktivizačních služeb pro osoby se zdravotním postižením
- Rozšíření nabídky terapií (perličková koupel, masáže, canisterapie, muzikoterapie)
- Rozšíření nabídky volnočasových aktivit o pravidelné kroužky
2011 - 2013
Klubíčko funguje jako sociální firma - přednostně zaměstnává osoby se zdravotním postižením, osoby dlouhodobě pečující o blízkého se zdravotním postižením a dlouhodobě nezaměstnané.
Rozšíření služeb o pravidelné poskytování pobytových odlehčovacích služeb v sídle organizace na Tetíně
Zahájení realizace projektu "Beroun - Město bez bariér"
Zaměstnání prvních 2 pracovníků
Zahájení poskytování registrovaných sociálních služeb:
- Odlehčovací služby
- Sociálně aktivizační služby pro OZP
- Osobní asistence
Pořádání integrovaných rodinných pobytů s dětmi, mladistvými a dospělými se zdravotním postižením a jejich sourozenci.
Klubíčko vedou dobrovolníci z řad rodičů postižených dětí, akce dobrovolnicky zajišťují studenti
31. 8. 2011
Rodiče postižených dětí zakládají novou neziskovou organizaci - obecně prospěšnou společnost Klubíčko Beroun, o. p. s.
2006 - květen 2011
Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, o. s. - Klub Klubíčko Beroun disponuje majetkem v pořizovací ceně cca 3 500 000 a rezervním fondem ve výši cca 940 000 Kč. Provozuje Integrační centrum KLUBíčko v Komunitním centru v Berouně - komplex sociálních služeb, vzdělávání, terapií a integrovaných volnočasových aktivit pro cca 70 klientů ročně a zaměstnává cca 50 pracovníků.
Od 1. 2. 2012 toto zařízení v Komunitním centru Beroun provozuje společnost Dobromysl, o. p. s. (IČ 24198412, sídlo Bezručova 928, 266 01 Beroun). Představiteli společnosti Dobromysl o. p. s. jsou bývalí zaměstnanci ARPZPD v ČR, o. s. - Klubu Klubíčko Beroun, kterým se podařilo prosadit změny ve vedení organizace a převést toto fungující zařízení do své nově vzniklé o.p.s.
Otevření integračního centra KLUBíčko v Komunitním centru Beroun, rozšíření dosavadních činností o:
- Týdenní stacionář,
- Denní stacionář,
- Sociálně terapeutickou dílnu,
- Odlehčovací služby,
- Pravidelnou rehabilitaci a jiné terapie (perličková koupel, masáže, snoezzelen, motomed,...),
- Bezbariérovou dopravu klientů,
- Integrované zájmové kroužky,
- Pobyty a jiné volnočasové aktivity pro pečující osoby.
Realizace projektu Zaměstnávání osob ohrožených sociálním vyloužením, zajištění vzdělávacích programu, rozšíření a zkvalitnění sociálních služeb IC Klubíčko (podpořen z programu OP RLZ částkou 600 000 Kč)
Realizace projektu Prevence syndromu vyhoření u pečující osoby (podpořen z programu: Blokový grant pro NNO finančních mechanismů EHP/Norska částkou € 55 501)
Realizace projektu „Rozšíření sociálních služeb Integračního centra Klubíčko“ (podpořen z programu SROP částkou 19 795 059,56 Kč)
2003 - 2005
Spolupráce s městem Beroun při přípravě projektu výstavby Komunitního centra, aktivace partnerů projektu a dalších poskytovatelů sociálních služeb.
Iniciování zahájení procesu Komunitního plánování sociálních služeb města Berouna (KPSS) ve spolupráci s Odborem sociálních služeb a zdravotnictví městského úřadu v Berouně.
Rozšíření stávající činnosti o terapie, pravidelné časové aktivity pro postižené děti včetně dopravy účastníků.
Klubíčko se stěhuje do nových větších prostor v ZŠ na Wagnerově náměstí.
2000 - 2002
Zahájení poskytování sociálních služeb:
- Poradna pro rodiny s postiženými dětmi
- Poskytování asistence pro postižené děti ve školách
- Pořádání integrovaných táborů pro děti se zdravotním postižením a s dlouhodobými zdravotními problémy a zdravé děti
Založení Informačního centra Naděje v budově Medicentra Beroun, zaměstnání prvního pracovníka
1997 - 1999
Založení Informačního centra Naděje v budově Medicentra Beroun, zaměstnání prvního pracovníka
Akce Laik – organizace celorepublikové ankety s cílem přizpůsobit kompenzační pomůcky zdravotně postiženým dětem.
Spolupráce při vzniku speciální třídy pro děti s nejtěžším postižením při MŠ Pod Homolkou v Berouně.
Klubíčko Beroun vedou dobrovolníci z řad rodičů postižených dětí, kteří pořádají kurzy, přednášky, besedy pro rodiny postižených dětí a pobyty pro rodiny s postiženými i zdravými dětmi.
12. 4. 1997
24 rodin s postiženými dětmi zakládá berounský klub Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, o. s. Klubíčko Beroun